İşte Kraliçe II. Elizabeth'in Cenaze Alayı Nişanı ve Önemi

iste-kralice-ii.-elizabeth'in-cenaze-alayi-nisani-ve-onemi

TKraliçe II. Elizabeth için cenaze alayı Westminster Abbey’den ayrıldı; Tabut, Kraliyet 142 üyeleri tarafından çekilen bir silah arabasına yerleştirildi. Londra’nın merkezindeki sokaklarda donanma. Tabut, defnedilmek üzere Windsor’a gitmeden önce Londra’nın merkezinden Wellington Arch’a götürülüyor.

İmparatorluk devlet tacı tabutun üstüne yerleştirilmiş mor bir yastık üzerine oturdu. Tabutun üzerindeki çelenkin içine yerleştirilmiş Kral III. Çelenk, biberiye, İngiliz Meşesi ve bir zamanlar Kraliçe’nin düğün buketinin bir parçası olan mersinden oluşuyordu.

Kiliseden çıkarken kraliçenin tabutunun arkasında yürüyen Kral ve Kraliçe vardı. Eşi, ardından Kraliyet Prensesi, ardından York Dükü ve Wessex Kontu. Galler Prensi ve Prensesi, çocukları George ve Charlotte ve Sussex Dükü ve Düşesi ile peşlerinden geldi. Prince William, Prince of Wales, Prince Richard, Duke of Gloucester, Prince Harry, Duke of Sussex, King Charles III, and Anne, Princess Royal walk alongside Yeoman of the Guards at the State Funeral of Queen Elizabeth II. (Getty Images—2022 Getty Images)

Prens William, Galler Prensi, Prens Richard, Gloucester Dükü, Prens Harry, Sussex Dükü, Kral Charles III ve Anne, Prenses Kraliyet yürüyüşü Kraliçe II. Elizabeth’in Devlet Cenazesinde Muhafız Yeoman’ın yanında.

Getty Images— Getty Images

Alay, Kral tarafından yönetilen, saray personelinin saygılarını sunmak için binanın önünde sıraya girdiği Buckingham Sarayı’nı geçti.

Kraliçe Eşi Camilla, Prenses Charlotte ve Prens George ve W Prensesi ile bir araba ales.

Prensesler Beatrice ve Eugenie, Sussex Düşesi ve Sophie Wessex gibi başka bir arabayla seyahat ettiler.

Seyahat Londra’nın merkezi Kanada Kraliyet Atlı Polisi tarafından yönetildi ve Birleşik Krallık ve Commonwealth ülkelerinden silahlı kuvvetlerin üyeleri de katıldı. uzun.

Devamını oku: TIME’ın Kraliçe II. Elizabeth Kapağının Arkasındaki Hikaye

Cenaze töreninden önce, alayı ilk bölümü tabutu Westminster Hall’dan Westminster Abbey’e götürdü.

Kral, Prenses Anne, Prens Andrew ve Prens Edward ile birlikte bu kısa yolculukta annesinin tabutunun arkasındaki alayı yönetmişti. Prens William ve Prens Harry, Prenses Anne’nin oğlu Peter Phillips ile birlikte yürüdüler.

Prens Andrew ve Prens Harry artık kraliyet ailesi üyesi değiller ve sabah takımları giyiyorlar, Kral ve diğer kraliyet mensupları askeri üniformalı.

Devamını oku: İngiltere Monarşiyi Nasıl Kaldırır?1901

Kraliçe’nin muhafızlarından oluşan taşıyıcı grup, tabutu silah arabasından taşıdı.

Gelenek, Kraliçe Victoria’nın 1901 cenaze törenine kadar uzanır.

Tabut, İngiliz Ordusunun en kıdemli piyade alaylarından biri olan Grenadier Guards tarafından Manastıra taşındı.

Tabut Windsor’a vardığında, kale arazisindeki St George Şapeli’ne üçüncü bir alayı olun.

1901 Bize Ulaşın [email protected]

1901Bize ulaşın [email protected]

adresinde

Related posts

Leave a Comment