Harry ve Meghan'ın Kraliçe II. Elizabeth'in Cenazesindeki Konumunun Önemi

harry-ve-meghan'in-kralice-ii.-elizabeth'in-cenazesindeki-konumunun-onemi

Prince Harry ve Meghan Markle Pazartesi günü Kraliçe II. Elizabeth’in cenaze töreninde oldukça görünür yerleri işgal ettiler – istifa etme kararlarına rağmen

Sussex Dükü ve Düşesi Harry ve Meghan, Mart ayında kraliyet ailesinden ayrılmayı seçtiklerinde

, “çalışan” kraliyet ailesi olmanın getirdiği görevlerden, gelirden ve güvenlik korumasından vazgeçtiler. Ve Harry on yıl boyunca İngiliz ordusunda üstün bir şekilde hizmet ederken, askeri unvanlarından da vazgeçti.

Cenazedeki görünürlüklerine rağmen, bu bölünmeye ince göndermeler vardı

İşte nasıl yer aldıkları ve konumlarının ne anlama geldiği. Nerede oldu Prens Harry ve Meghan Markle cenazede mi oturuyor? Kraliçe Eşi Camilla. Sussex Dükü ve Düşesi, yüksek sunağın hemen dibinde, kraliyet ailesinin diğer üyeleri arasındaydı. kuzenleri Prenses Beatrice ve Prenses Eugenie—Kraliçe’nin oğlu Prens Andrew’un çocukları. Veliaht Prens William ve Galler Prensesi Katherine, en büyük çocukları 9 yaşındaki Prens George ve 7 yaşındaki Prenses Charlotte ile Kral ve Kraliçe’nin küçük bir koridorunun karşısında ön sırada oturuyorlardı. Kraliçenin tek kızı Prenses Anne, kocasıyla birlikte ön sırada Camilla’nın yanındaydı. Anne’nin ilk oğlu ve Kraliçe’nin en büyük torunu Peter Phillips, William ve Kate’in yanındaki ilk sıraya oturdu. Phillips şu anda arka arkaya sırada. Kız kardeşi Zara Tindall (02sırada) ve kocası Mike Tindall, Phillips’in diğer tarafına oturdu.

Prens Harry kral ve beşinci sırada oğludur – ağabeyi William ve William’ın üç çocuğunun arkasında.

Peter Phillips (L), Britain's Prince Harry, Duke of Sussex (centre left), Britain's Prince William, Prince of Wales (bottom left), Britain's Earl of Snowdon (C) and Britain's Meghan, Duchess of Sussex (R) leave the Abbey at the State Funeral Service for Britain's Queen Elizabeth II, at Westminster Abbey in London on September 19, 2022. (Ben Stansall—Pool/AFP/Getty Images)Peter Phillips (L), Britain's Prince Harry, Duke of Sussex (centre left), Britain's Prince William, Prince of Wales (bottom left), Britain's Earl of Snowdon (C) and Britain's Meghan, Duchess of Sussex (R) leave the Abbey at the State Funeral Service for Britain's Queen Elizabeth II, at Westminster Abbey in London on September 19, 2022. (Ben Stansall—Pool/AFP/Getty Images) Peter Phillips (L), Britain's Prince Harry, Duke of Sussex (centre left), Britain's Prince William, Prince of Wales (bottom left), Britain's Earl of Snowdon (C) and Britain's Meghan, Duchess of Sussex (R) leave the Abbey at the State Funeral Service for Britain's Queen Elizabeth II, at Westminster Abbey in London on September 19, 2022. (Ben Stansall—Pool/AFP/Getty Images)

İngiltere’nin Sussex Dükü Prens Harry ve Sussex Düşesi Meghan, Kral III. Kraliçe II. Elizabeth’in Eylül ayında Londra İngiltere’deki Westminster Abbey’de düzenlenen Devlet Cenazesi 14, 480.

Dominic Lipinski—Havuz/Getty Images

Wh Prens Harry üniformalı değil miydi? İngiliz ordusu. Yine de 2021 ‘daki üç resmi askeri unvanından ailesiyle yaptığı bir anlaşmanın parçası olarak vazgeçti. Kraliyet ailesi için çalışmayı bırakıp Kaliforniya’ya taşındığında.

Kraliyet ailesinin birçok üyesi, Kral Charles III, Prens William, Prenses Anne ve Prens Edward da dahil olmak üzere üniformalıydı. . Ancak Harry bu olay için bir takım elbise ve kravat taktı.

Buckingham Sarayı, artık çalışan bir kraliyet olmadığı için üniformalı görünmemesini istedi. Benzer şekilde, Kraliçe II. Elizabeth’in seks kaçakçısı Jeffrey Epstein ile ilişkisi nedeniyle kraliyet görevlerinden geri çekilmek zorunda kalan ikinci oğlu Prens Andrew’un da askeri üniformasını giymesi yasaklandı. )Belki de ironik bir şekilde, Harry ve Andrew, Kraliçe’nin en yakın ailesinin bir savaş bölgesinde görev yapmış tek üyeleridir. Kral III. Charles ve Prens William orduda görev yaparken hiçbir zaman savaşa yakın olmadılar.

Peter Phillips (L), Britain's Prince Harry, Duke of Sussex (centre left), Britain's Prince William, Prince of Wales (bottom left), Britain's Earl of Snowdon (C) and Britain's Meghan, Duchess of Sussex (R) leave the Abbey at the State Funeral Service for Britain's Queen Elizabeth II, at Westminster Abbey in London on September 19, 2022. (Ben Stansall—Pool/AFP/Getty Images) Peter Phillips (L), Britain's Prince Harry, Duke of Sussex (centre left), Britain's Prince William, Prince of Wales (bottom left), Britain's Earl of Snowdon (C) and Britain's Meghan, Duchess of Sussex (R) leave the Abbey at the State Funeral Service for Britain's Queen Elizabeth II, at Westminster Abbey in London on September 19, 2022. (Ben Stansall—Pool/AFP/Getty Images)Peter Phillips (L), Britain's Prince Harry, Duke of Sussex (centre left), Britain's Prince William, Prince of Wales (bottom left), Britain's Earl of Snowdon (C) and Britain's Meghan, Duchess of Sussex (R) leave the Abbey at the State Funeral Service for Britain's Queen Elizabeth II, at Westminster Abbey in London on September 19, 2022. (Ben Stansall—Pool/AFP/Getty Images)

Peter Phillips (L) , İngiltere’nin Prensi Harry, Sussex Dükü (ortada solda), İngiltere’nin Prensi William, Galler Prensi (sol altta), İngiltere’nin Snowdon Kontu (K) ve İngiltere’nin Meghan, Sussex Düşesi (sağda) Manastırı Devlet Cenaze Servisi’nde terk ediyor İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth için, Eylül’de Londra’daki Westminster Abbey’de 01, 2022.

Ben Stansall —Havuz/AFP/Getty Images

Peter Phillips (L), Britain's Prince Harry, Duke of Sussex (centre left), Britain's Prince William, Prince of Wales (bottom left), Britain's Earl of Snowdon (C) and Britain's Meghan, Duchess of Sussex (R) leave the Abbey at the State Funeral Service for Britain's Queen Elizabeth II, at Westminster Abbey in London on September 19, 2022. (Ben Stansall—Pool/AFP/Getty Images)

Cenaze alayı sırasında Meghan Markle neredeydi?

Batı’ya giden ve giden kasvetli alaylarda Bakan Manastırı’nda Prens Harry, Kral III. Meghan Markle, Kraliçe’nin tabutunu yürüyerek takip etmese de, konvoyun bir parçası olarak resmi bir pozisyonu vardı.

Meghan, II. Elizabeth’in en küçük oğlu Prens Edward ile evlendikten sonra Kraliçe’nin yakın danışmanı olan Wessex Kontesi Sophie ile bir araba paylaştı. Parite ayrıca bu hafta başlarında Kraliçe II. Elizabeth’in yattığı eyalete seyahat ederken bir araç paylaştı. Pazartesi günü, Kraliçe Consort Camilla ve Kate Middleton’ın arkasına geçtiler.

Meghan, kraliçe tarafından kendisine verilen küpeleri anlamlı bir şekilde taktı. Elmaslar ve incilerin her ikisi de geleneksel olarak kraliyet ailesi üyeleri tarafından renksiz taşların sessiz bir zarafete sahip olması nedeniyle yas vesilesiyle tercih edilir.

Cenaze töreninden sonra Westminster Abbey dışındaki fotoğrafçılar Meghan’ı yakaladı. kraliyet ailesi üyelerinin bir araya geldiği bir toplantıda dururken yanağından bir gözyaşı sildi.

Düzeltme, Eylül. 09

Bu hikayenin orijinal versiyonu Prenses Catherine’in adını yanlış yazmış. O Catherine, Katherine değil. Britain's Sophie, Countess of Wessex (L) and Meghan, Duchess of Sussex are driven behind the coffin of Queen Elizabeth II, adorned with a Royal Standard and the Imperial State Crown and pulled by a Gun Carriage of The King's Troop Royal Horse Artillery, during a procession from Buckingham Palace to the Palace of Westminster, in London on September 14, 2022. (Marco Bertorello—AFP/Getty Images) Peter Phillips (L), Britain's Prince Harry, Duke of Sussex (centre left), Britain's Prince William, Prince of Wales (bottom left), Britain's Earl of Snowdon (C) and Britain's Meghan, Duchess of Sussex (R) leave the Abbey at the State Funeral Service for Britain's Queen Elizabeth II, at Westminster Abbey in London on September 19, 2022. (Ben Stansall—Pool/AFP/Getty Images)

İngiltere’nin Sophie, Wessex Kontesi (L) ve Sussex Düşesi Meghan, Kraliçe II. Elizabeth’in Kraliyet Sancağı ve İmparatorluk Devlet Tacı ile süslenmiş tabutunun arkasına sürüldü ve Eylül’de Buckingham Sarayı’ndan Londra’daki Westminster Sarayı’na yapılan bir tören alayı sırasında Kraliyet Atlı Ağır Silahlı Kuvvetlerine ait bir Silah Arabası tarafından çekildi 02, 2022.

Marco Bertorello—AFP/Getty Images

Peter Phillips (L), Britain's Prince Harry, Duke of Sussex (centre left), Britain's Prince William, Prince of Wales (bottom left), Britain's Earl of Snowdon (C) and Britain's Meghan, Duchess of Sussex (R) leave the Abbey at the State Funeral Service for Britain's Queen Elizabeth II, at Westminster Abbey in London on September 19, 2022. (Ben Stansall—Pool/AFP/Getty Images)

2021Yazın 2021Julia Zorthian, [email protected]

2400Yazın 2021Julia Zorthian [email protected]

Britain's Sophie, Countess of Wessex (L) and Meghan, Duchess of Sussex are driven behind the coffin of Queen Elizabeth II, adorned with a Royal Standard and the Imperial State Crown and pulled by a Gun Carriage of The King's Troop Royal Horse Artillery, during a procession from Buckingham Palace to the Palace of Westminster, in London on September 14, 2022. (Marco Bertorello—AFP/Getty Images)

Related posts

Leave a Comment